Aktualności

INTERDYSCYPLINARNE WARSZTATY FILOZOFICZNE

Roch Basiński, Gabriela Otczyk, Agnieszka Rudzka, Mikołaj Mazan, Aleksandra Gackowska, Natalia Krajewska, Sonia Michalak-Szyc, Piotr Kaźmierski, Łukasz Dybała - to uczniowie liceum, którzy zgłosili się do udziału w INTERDYSCYPLINARNYCH WARSZTATACH FILOZOFICZNYCH organizowanych przez Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Opiekunem jest dr Tomasz Pawlus.

więcej
  • dodano: 16.02.2020

Z CYKLU PRZEKRACZAMY KANON: "Sen nocy letniej"

Cykl lekcji PRZEKRACZAMY KANON pomyślany został jako próba skonfrontowania się z największymi dziełami literatury światowej, których nie objęła podstawa programowa, jako inwestycja w możliwość rozmowy o literaturze poza horyzontem wiedzy parametryzowanej egzaminem (sprawdzianu, testu, matury).

więcej
  • dodano: 16.02.2020

Współczesny museion. Nowe trendy w edukacji i muzealnictwie

Uczeń jako aktywny współtwórca kultury, "miejsca wspólne" edukacji polonistyczno-kulturowej i muzealnictwa oraz możliwości i drogi koegzystencji muzeum, uniwersytetu i szkoły to wiodące tematy dyskusji, w której 29 stycznia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestniczyli uczniowie klasy II LO. 

więcej
  • dodano: 13.02.2020

LITERATURA WORK IN PROGRESS (projekt geodydaktyczny)

LITERATURA WORK IN PROGRESS to interdyscyplinarny projekt humanistów z klas I i II LO. Celem przedsięwzięcia odbywającego się w kilku odsłonach jest twórcza praca nad najistotniejszymi tekstami kultury światowej. Tymi bardziej (Homer, Eurypides, Szekspir, Cervantes) i mniej znanymi (Tadeusz Kantor, Raymond Queneau,...

więcej
  • dodano: 07.02.2020

Partnerzy